Rajstopy uciskowe
Czy żylaki to również Twój problem? Rozwiązaniem mogą być rajstopy uciskowe. To skuteczna broń przeciwko istniejącym żylakom i pomoc w skutecznej profilaktyce.
Jak takie rajstopy działają? Ideą leczenia kompresyjnego jest stopniowany ucisk (który różni się od zwykłego ucisku). W założeniach, gdy nosimy rajstopy uciskowe, najmocniejszy ucisk powinien występować w okolicy kostki, a następnie, stopniowo ku górze być coraz luźniejszy. To wspomaga przepływ krwi w kierunku serca. Często uciskowe produkty wydają nam się zbyt ciasne, jakby były za małe. Niestety tylko tak spełniają swoja rolę – zbyt luźne nie dadzą terapeutycznych efektów. Dlatego przede wszystkim – dobierz odpowiedni rozmiar, ponieważ rajstopy uciskowe, tak jak rajstopy przeciwżylakowe, powinny być ściśle dopasowane, lecz nie mogą obciskać zbyt mocno. Dokonaj pomiaru obwodu nóg w odpowiednich miejscach po dobrze przespanej nocy, a następnie dopasuj rozmiar rajstop. Dzięki optymalnemu uciskowi, stymulują krążenie krwi, efektem czego jest widoczne zredukowanie obrzęków nóg, a także – co najważniejsze – zauważalne zmniejszenie widoczności żylaków. Poza tym doskonale odprężają zmęczone nogi.
Rajstopy można podzielić ze względu na klasy ucisku. Jest ich aż 6. Rajstopy przeciwżylakowe 1 stopnia (8–15 mmHg) mają najmniejszy nacisk i sprawdzą się u osób, które chcą zastosować skuteczną profilaktykę problemów żylnych. Przeznaczone są dla osób, które mają siedzącą pracę lub są narażone na problemy z krążeniem ze względu na genetyczne uwarunkowania. Rajstopy przeciwżylakowe 1 klasy to także najczęstszy wybór kobiet w ciąży bez widocznych żylaków, jednak dbających o profilaktykę. Dla nich dobrym wyborem są np. rajstopy przeciwżylakowe 140 den.
Rajstopy przeciwżylakowe (2 stopień ucisku – 15–20 mmHg) przeznaczone są dla tych kobiet, które już zauważyły pierwsze oznaki problemów żylnych. Kiedy na nogach widoczne są pajączki i występują miejscowe opuchnięcia, należy zastosować te rajstopy przeciwżylakowe. Drugi stopień ucisku pozwala na zahamowanie procesów rozprzestrzeniania się pajączków, a także wpływa na złagodzenie silnych i bolesnych obrzęków. Rajstopy kompresyjne wyższych stopni powinny być zalecane przez lekarza. Możemy tez spotkać rajstopy uciskowe z uciskiem profilaktycznym zmiennym na długości nogi, ale nieco mniejszym niż dla klasy I. W naszym sklepie takie rajstopy i nie tylko, również pończochy, podkolanówki i skarpetki znajdziesz tutaj.
Comments are closed